Översikt
Specifikation
CLAG050LD01

CLAG050LD01 Grundläggande information
| Panelmodell | CLAG050LD01 |
|---|---|
| Panel varumärke | CPT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 480×854 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| CLAG050LD01-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
CLAG050LD01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 480(RGB)×854 (FWVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 196 PPI |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0431×0.1293 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1293×0.1293 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Yta | Without Polarizer |
| Aktivt område | 62.064×110.422 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 65.1×117.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.0 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Without |
CLAG050LD01 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 70/70/65/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| transmissivitet | 4.8% (Typ.) |
| Solljus läsbar | N |
CLAG050LD01 Elektronik Feature
| Förare IC | COG Suggest OTM8009A |
|---|
CLAG050LD01 Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
