Översikt
Specifikation
LQ070Y5DG10

LQ070Y5DG10 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ070Y5DG10 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ070Y5DG10-pris | Begär pris och ledtid |
LQ070Y5DG10 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 133 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0635×0.1905 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1905×0.1905 mm (H×V) |
| Yta | Antiglare |
| Aktivt område | 152.4×91.44 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 164.4×105.3 mm (H×V) |
| Skissdjup | 9.8 mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LQ070Y5DG10 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 650 cd/m² (Typ.) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Solljus läsbar | N |
LQ070Y5DG10 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|
LQ070Y5DG10 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
LQ070Y5DG10 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | CMOS (1 ch, 6-bit) |
