Översikt
Specifikation
LT052MA92B00

LT052MA92B00 Grundläggande information
| Panelmodell | LT052MA92B00 |
|---|---|
| Panel varumärke | Toshiba Matsushita |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,5.2 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LT052MA92B00-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Anmärkningar | 3 in 1 FPC |
LT052MA92B00 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 178 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0475×0.1425 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1425×0.1425 mm (H×V) |
| Vikt | 90g (Typ.) |
| Yta | Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 114×68.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 119.4×71.2 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 127.7×82 mm (H×V) |
| Skissdjup | 4.28±0.5 mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Embeded (4-wire Resistive) |
LT052MA92B00 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 60/60/60/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 12 o'clock |
| Solljus läsbar | N |
LT052MA92B00 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 1.18/1.30W (Typ./Max.) |
LT052MA92B00 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 8S2P |
| Lampform | 2 strings |
| Lampspänning | 25.6/28.8V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 20mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
LT052MA92B00 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 2.5/5.0V (Typ.)(DVDD/AVDD) |
| Gränssnittstyp | FPC |
