Översikt
Specifikation
S029Q03

S029Q03 Grundläggande information
| Panelmodell | S029Q03 |
|---|---|
| Panel varumärke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,2.9 inch, 320×120 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| S029Q03-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Anmärkningar | 1/2 cut of 3.5" |
S029Q03 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 320(RGB)×120 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 115 PPI |
| Bildförhållande | 8:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.073×0.219 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.219×0.219 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Aktivt område | 70.08×26.284 mm (H×V) |
| Bezel Area | 72.68×28.88 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 76.9×37.72 mm (H×V) |
| Skissdjup | 3.26±0.2 mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
S029Q03 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 300 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 61% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 8/17 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 65/65/55/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 12 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.305; Wy:0.334 |
| Vit Variation | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
S029Q03 Elektronik Feature
| Förare IC | COG Built-in SSD2119 |
|---|
S029Q03 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 6S1P |
| Lampform | 1 string |
| Lampans livstid | 30K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 19.2.19.8V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 20/25mA (Typ./Max.) |
| Lampor Strömförbrukning | 0.384/0.495W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
S029Q03 Signalgränssnitt
| Signalkategori | CPU/RGB/SPI |
|---|---|
| Signalklass | 8/9/16/18-bit 6800/8080 parallel, 6/9/16/18-bit RGB, SPI |
| Ingångsspänning för panel | 3.3/3.3V (Typ.)(VCI/VDDIO) |
| Gränssnittstyp | FPC |
