Översikt
Specifikation
S080XG04H

S080XG04H Grundläggande information
| Panelmodell | S080XG04H |
|---|---|
| Panel varumärke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 1024×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| S080XG04H-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
S080XG04H Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 160 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.05275×0.15825 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.15825×0.15825 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Aktivt område | 162.048×121.536 mm (H×V) |
| Bezel Area | 164.8×124.3 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 183×141 mm (H×V) |
| Skissdjup | 6.15 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
S080XG04H Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 1000 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 70% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.288; Wy:0.326 |
| Vit Variation | 1.43 (Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | Y |
S080XG04H Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
S080XG04H Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 3S9P |
| Lampform | Array |
| Lampans livstid | 30K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 9.6/9.9V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 540/585mA (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
S080XG04H Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3/10.0/18.9/-7.8V (Typ)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
| Spänning för visningssignaler | 0≤VIL≤0.3VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Gränssnittstyp | FPC |
