Översikt
Specifikation
S091WX02

S091WX02 Grundläggande information
| Panelmodell | S091WX02 |
|---|---|
| Panel varumärke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,9.1 inch, 1280×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| S091WX02-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Anmärkningar | 3/5 cut of 10.1 inch |
S091WX02 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1280(RGB)×480 (DVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 149 PPI |
| Bildförhållande | 8:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0565×0.1695 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1695×0.1695 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Aktivt område | 216.96×81.36 mm (H×V) |
| Bezel Area | 220.46×84.86 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 231.6×94.7 mm (H×V) |
| Skissdjup | 5.5 (Typ.) mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (4-Φ3, 2-Φ3.2) on left, right slugs |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
S091WX02 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Respons tid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Vit Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
S091WX02 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
S091WX02 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 3S12P |
| Lampform | Array |
| Lampans livstid | 30K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 9.6/9.9V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 240/300mA (Typ./Max.) |
| Lampor Strömförbrukning | 2.3/2.97W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
S091WX02 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 2.5/8.2/22/-7V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | Vigorconn - F62240-H1210A, Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
