Översikt
Specifikation
AA104VC05

AA104VC05 Grundläggande information
| Panelmodell | AA104VC05 |
|---|---|
| Panel varumärke | Mitsubishi |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| AA104VC05-pris | Begär pris och ledtid |
AA104VC05 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 76 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Aktivt område | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
AA104VC05 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Solljus läsbar | N |
AA104VC05 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Top and Bottom) |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
AA104VC05 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Gränssnittstyp | Connector |
