Översikt
Specifikation
AL2004A

AL2004A Grundläggande information
| Panelmodell | AL2004A |
|---|---|
| Panel varumärke | Amson |
| descrition | PM-OLED ,3.0 inch, 20×4 |
| Paneltyp | PM-OLED |
| AL2004A-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
AL2004A Mekaniska egenskaper
| Displayformat | 20 characters × 4 lines |
|---|---|
| Visa teckensnitt | 5×7 dots + cursor |
| Teckenstorlek | 2.97×4.77 mm |
| Karaktärsställning | 3.55×5.35 mm |
| Pixelkonfiguration | Rectangle |
| Bildförhållande | >3:1 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.598×0.598 mm (H×V) |
| Aktivt område | 70.42×20.82 mm (H×V) |
| Bezel Area | 72.42×22.82 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 98×60 mm (H×V) |
| Skissdjup | 9.7 (Max.) mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (4-Φ2.8) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
AL2004A Optiska funktioner
| Display Färg | Mono(White) () |
|---|---|
| Solljus läsbar | N |
AL2004A Elektronik Feature
| Förare IC | Built-in KS0066 |
|---|---|
| Körningsmetod | Duty: 1/16 |
AL2004A Backlight System
| Lamptyp | self |
|---|
AL2004A Signalgränssnitt
| Signalkategori | CPU |
|---|---|
| Signalklass | 8-bit parallel |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 50/80mA (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Pad |
