Översikt
Specifikation
AM-800480R3TMQW-B1H

AM-800480R3TMQW-B1H Grundläggande information
| Panelmodell | AM-800480R3TMQW-B1H |
|---|---|
| Panel varumärke | AMPIRE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| AM-800480R3TMQW-B1H-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
AM-800480R3TMQW-B1H Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 133 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0635×0.1905 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1905×0.1905 mm (H×V) |
| Aktivt område | 152.4×91.44 mm (H×V) |
| Bezel Area | 155.3×94.30 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 165×104.44 mm (H×V) |
| Skissdjup | 4.0/7.06 (Typ./Max.) mm |
| Hål och fästen | Without |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
AM-800480R3TMQW-B1H Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 300 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.299; Wy:0.328 |
| Vit Variation | 1.43 (Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
AM-800480R3TMQW-B1H Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
AM-800480R3TMQW-B1H Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 3S10P |
| Lampform | Array |
| Lampans livstid | 30K(Typ.) (Hours) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | 580mA (Typ.) |
AM-800480R3TMQW-B1H Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 170/220mA (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | STARCONN - 089H40-000000-G2-C, Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
