Översikt
Specifikation
AMS320FH01-0

AMS320FH01-0 Grundläggande information
| Panelmodell | AMS320FH01-0 |
|---|---|
| Panel varumärke | SAMSUNG |
| descrition | AM-OLED ,3.2 inch, 240×400 |
| Paneltyp | AM-OLED |
| AMS320FH01-0-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 65 °C |
| Förvaringstemperatur | -40 ~ 70 °C |
AMS320FH01-0 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 240(RGB)×400 (WQVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 145 PPI |
| Bildförhållande | 3:5 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.051×0.153 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.153×0.151 mm (H×V) |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating |
| Aktivt område | 41.76×69.6 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 46.16×76.58 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.37 mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Without |
AMS320FH01-0 Optiska funktioner
| ljusstyrka | 300 cd/m² (Typ.) |
|---|---|
| Kontrastförhållande | 10000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 106% NTSC (CIE1931) |
| Visningsvinkel | 60/60/60/60 (Min.)(CR≥200) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.300; Wy:0.310 |
| Vit Variation | 1.11/1.25 (Typ./Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
AMS320FH01-0 Backlight System
| Lamptyp | self |
|---|
AMS320FH01-0 Signalgränssnitt
| Signalkategori | MDDI |
|---|---|
| Signalklass | MDDI (1 data lane) |
| Ingångsspänning för panel | 2.5/2.34/4.55/-5.0 (Typ.)(VCI/ADD3/ELVDD/ELVSS) |
| Ingångsström för panelen | 10mA/5mAmA (Typ.)(IVC/IVDD3) |
| Spänning för visningssignaler | 0≤VIL≤0.2VDD3; 0.8VDD3≤VIH≤VDD3 |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | Panasonic - AXK844145WG, Pitch:0.4 mm, Pin:44 pins |
