Översikt
Specifikation
B140HTN01.E HW1A

B140HTN01.E HW1A Grundläggande information
| Panelmodell | B140HTN01.E HW1A |
|---|---|
| Panel varumärke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,14 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| B140HTN01.E HW1A-pris | Begär pris och ledtid |
| Varumärke | |
| Modellnamn | B140HTN01.E HW1A |
| Modell alias | AUO1E3D |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
B140HTN01.E HW1A Mekaniska egenskaper
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | B140HTN01.E HW1A |
| Modell alias | AUO1E3D |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.054×0.161 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.161×0.161 mm |
| Visningsområde (H × V) | 309.14×173.89 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | - |
| Total Dimension (H × V) | 320.4×205.6 mm |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 16:9 |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Massa | 270g (Max.) |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Antiglare (Haze 20%), Hard coating (3H) |
| Hål och fästen | Face mounting holes (8 pcs) on up, down slugs |
B140HTN01.E HW1A Optiska funktioner
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | B140HTN01.E HW1A |
| Modell alias | AUO1E3D |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.054×0.161 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.161×0.161 mm |
| Visningsområde (H × V) | 309.14×173.89 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | - |
| Total Dimension (H × V) | 320.4×205.6 mm |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 16:9 |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Massa | 270g (Max.) |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Antiglare (Haze 20%), Hard coating (3H) |
| Hål och fästen | Face mounting holes (8 pcs) on up, down slugs |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 400:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| Färgkoordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
B140HTN01.E HW1A Elektronik Feature
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | B140HTN01.E HW1A |
| Modell alias | AUO1E3D |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.054×0.161 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.161×0.161 mm |
| Visningsområde (H × V) | 309.14×173.89 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | - |
| Total Dimension (H × V) | 320.4×205.6 mm |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 16:9 |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Massa | 270g (Max.) |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Antiglare (Haze 20%), Hard coating (3H) |
| Hål och fästen | Face mounting holes (8 pcs) on up, down slugs |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 400:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| Färgkoordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 3.7W (Max.) |
B140HTN01.E HW1A Backlight System
| Varumärke | |
|---|---|
| Modellnamn | B140HTN01.E HW1A |
| Modell alias | AUO1E3D |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.054×0.161 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.161×0.161 mm |
| Visningsområde (H × V) | 309.14×173.89 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | - |
| Total Dimension (H × V) | 320.4×205.6 mm |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 16:9 |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Massa | 270g (Max.) |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Antiglare (Haze 20%), Hard coating (3H) |
| Hål och fästen | Face mounting holes (8 pcs) on up, down slugs |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 400:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| Färgkoordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 3.7W (Max.) |
| Placera | Edge light type |
| Life (timmar) | 15K(Min.) |
| Belopp | - |
| Form | - |
| Ersättning | - |
| WLED Driver State | With LED Driver |
| Fysisk typ | Included in panel signal interface |
| Gränssnittsposition | - |
| Inspänning | 5.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.) |
| Ingångsström | - |
| Energiförbrukning | 2.8W (Max.) |
B140HTN01.E HW1A Signalgränssnitt
| Varumärke | I-PEX |
|---|---|
| Modellnamn | B140HTN01.E HW1A |
| Modell alias | AUO1E3D |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixelnummer | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.054×0.161 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.161×0.161 mm |
| Visningsområde (H × V) | 309.14×173.89 mm |
| Bezel Öppning (H × V) | - |
| Total Dimension (H × V) | 320.4×205.6 mm |
| Total djup | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Bildförhållande (H: V) | 16:9 |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Massa | 270g (Max.) |
| Panelöverdrag | - |
| Ytbehandling | Antiglare (Haze 20%), Hard coating (3H) |
| Hål och fästen | Face mounting holes (8 pcs) on up, down slugs |
| luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Arbetsläge | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 400:1 (Typ.) (Transmissive) |
| gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Support Färg | 262K (6-bit) |
| Färgkoordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Uppdateringsfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 3.7W (Max.) |
| Placera | Edge light type |
| Life (timmar) | 15K(Min.) |
| Belopp | 1 pcs |
| Form | - |
| Ersättning | - |
| WLED Driver State | With LED Driver |
| Fysisk typ | Connector |
| Gränssnittsposition | |
| Inspänning | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström | 273mA (Max.) |
| Energiförbrukning | 0.9W (Max.) |
| Signaltyp | eDP (2 Lanes) |
| Pins | 30 pins |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Pin-konfiguration | EDP-30P2L-020A |
