Översikt
Specifikation
B140QAN02.3

B140QAN02.3 Grundläggande information
| Panelmodell | B140QAN02.3 |
|---|---|
| Panel varumärke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,14 inch, 2560×1440 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| B140QAN02.3-pris | Begär pris och ledtid |
| Alias | AUO2336 |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | 1.5G (14.7 m/s²) |
| Anmärkningar | eDP1.3 |
B140QAN02.3 Mekaniska egenskaper
| Alias | AUO2336 |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | 1.5G (14.7 m/s²) |
| Anmärkningar | eDP1.3 |
| Upplösning | 2560(RGB)×1440, Quad-HD |
| Dot pitch (mm) | 0.04028×0.12084 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.12084×0.12084 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 309.35(H) × 174.01(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 315.05(H) × 195.6(V) |
| Djup (mm) | 2.4 (Max.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Montering | Without |
| Vikt | 215g (Max.) |
| Behandling | Antiglare, Hard coating (3H) |
B140QAN02.3 Optiska funktioner
| Alias | AUO2336 |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | 1.5G (14.7 m/s²) |
| Anmärkningar | eDP1.3 |
| Upplösning | 2560(RGB)×1440, Quad-HD |
| Dot pitch (mm) | 0.04028×0.12084 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.12084×0.12084 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 309.35(H) × 174.01(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 315.05(H) × 195.6(V) |
| Djup (mm) | 2.4 (Max.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Montering | Without |
| Vikt | 215g (Max.) |
| Behandling | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminans (cd / m ^) | 300(Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningsläge | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | Symmetry |
| Respons (ms) | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Vit koordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Vit enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
B140QAN02.3 Elektronik Feature
| Alias | AUO2336 |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | 1.5G (14.7 m/s²) |
| Anmärkningar | eDP1.3 |
| Upplösning | 2560(RGB)×1440, Quad-HD |
| Dot pitch (mm) | 0.04028×0.12084 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.12084×0.12084 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 309.35(H) × 174.01(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 315.05(H) × 195.6(V) |
| Djup (mm) | 2.4 (Max.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Montering | Without |
| Vikt | 215g (Max.) |
| Behandling | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminans (cd / m ^) | 300(Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningsläge | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | Symmetry |
| Respons (ms) | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Vit koordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Vit enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total konsumtion | 3.5W (Typ.) |
B140QAN02.3 Signalgränssnitt
| Alias | AUO2336 |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | 1.5G (14.7 m/s²) |
| Anmärkningar | eDP1.3 |
| Upplösning | 2560(RGB)×1440, Quad-HD |
| Dot pitch (mm) | 0.04028×0.12084 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.12084×0.12084 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 309.35(H) × 174.01(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 315.05(H) × 195.6(V) |
| Djup (mm) | 2.4 (Max.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Montering | Without |
| Vikt | 215g (Max.) |
| Behandling | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminans (cd / m ^) | 300(Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningsläge | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | Symmetry |
| Respons (ms) | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Vit koordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Vit enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total konsumtion | 3.5W (Typ.) |
| Spänningsmatning | 3.3V (Typ.) |
| Nuvarande Tillförsel | 400mA (Max.) |
| Konsumtion | 1.0/1.2W (Typ./Max.) |
| Signaltyp | eDP (4 Lanes) |
| Logisk spänning | - |
| Placera | |
| Kasta | Pins |
| Kvantitet | Pin Configuration |
B140QAN02.3 Backlight System
| Alias | AUO2336 |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | 1.5G (14.7 m/s²) |
| Anmärkningar | eDP1.3 |
| Upplösning | 2560(RGB)×1440, Quad-HD |
| Dot pitch (mm) | 0.04028×0.12084 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.12084×0.12084 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 309.35(H) × 174.01(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 315.05(H) × 195.6(V) |
| Djup (mm) | 2.4 (Max.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Formstil | Slim (PCBA Flat, Depth ≤3.2mm) |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Montering | Without |
| Vikt | 215g (Max.) |
| Behandling | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Luminans (cd / m ^) | 300(Typ.) |
| Kontrastförhållande | 800:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningsläge | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | Symmetry |
| Respons (ms) | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Vit koordinat | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Visa färger | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Vit enhetlighet | 1.25/1.60 (Max.)(5/13 points) |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Total konsumtion | 3.5W (Typ.) |
| Spänningsmatning | 6.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.) |
| Nuvarande Tillförsel | - |
| Konsumtion | 2.3W (Max.) |
| Signaltyp | eDP (4 Lanes) |
| Logisk spänning | - |
| Placera | - |
| Kasta | Pins |
| Kvantitet | - |
| Ersättning | - |
| Form | - |
| Livstid | 15K(Min.) Hours |
| Bakgrundsljusdrivrutin | With LED Driver |
