Översikt
Specifikation
CLAA170EC01

CLAA170EC01 Grundläggande information
| Panelmodell | CLAA170EC01 |
|---|---|
| Panel varumärke | CPT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1280×1024 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| CLAA170EC01-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
CLAA170EC01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1280(RGB)×1024 (SXGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 96 PPI |
| Bildförhållande | 5:4 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.088×0.264 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.264×0.264 mm (H×V) |
| Vikt | 1.1Kgs (Typ.) |
| Yta | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 337.92×270.336 mm (H×V) |
| Bezel Area | 343.3×275.7 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 358.5×296.5 mm (H×V) |
| Skissdjup | 13.4 (Max.) mm |
| Hål och fästen | Side mounting holes (4-M3) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
CLAA170EC01 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 700 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Solljus läsbar | N |
CLAA170EC01 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
CLAA170EC01 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 7S4P |
| Lampform | 4 strings |
| Lampans livstid | 50K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 21.7V (Typ.) |
| Lampans ström | 110mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | 12/14W (Typ./Max.) |
CLAA170EC01 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 5.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 290/500mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 1.4/1.8W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | STARCONN - 093G30-B2001A-M4, Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
