Översikt
Specifikation
CLAA190EB01

CLAA190EB01 Grundläggande information
| Panelmodell | CLAA190EB01 |
|---|---|
| Panel varumärke | CPT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1280×1024 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| CLAA190EB01-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -30 ~ 80 °C |
CLAA190EB01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1280(RGB)×1024 (SXGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 86 PPI |
| Bildförhållande | 5:4 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.098×0.294 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.294×0.294 mm (H×V) |
| Aktivt område | 376.32×301.056 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 396×324 mm (H×V) |
| Skissdjup | 15.2 mm |
| Pekskärmen | Without |
CLAA190EB01 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Solljus läsbar | N |
CLAA190EB01 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|
CLAA190EB01 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampans livstid | 70K(Typ.) (Hours) |
| Lampadrivrutin | Embedded (LED Driver) |
CLAA190EB01 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 5.0V (Typ.) |
