Översikt
Specifikation
CLAF047LD42 TXX

CLAF047LD42 TXX Grundläggande information
| Panelmodell | CLAF047LD42 TXX |
|---|---|
| Panel varumärke | CPT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.6 inch, 540×960 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| CLAF047LD42 TXX-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -45 ~ 85 °C |
| Förvaringstemperatur | -55 ~ 110 °C |
CLAF047LD42 TXX Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 540(RGB)×960 (qHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 236 PPI |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0358×0.1074 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1074×0.1074 mm (H×V) |
| Yta | Without Polarizer |
| Aktivt område | 58×103.104 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 60.796×111 mm (H×V) |
| Skissdjup | 0.4 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Without |
CLAF047LD42 TXX Optiska funktioner
| Visningsläge | FFS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 900 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 70% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| transmissivitet | 3.8% (Typ.)(with Polarizer) |
| Solljus läsbar | N |
CLAF047LD42 TXX Elektronik Feature
| Förare IC | COG Suggest HX8389-C |
|---|
CLAF047LD42 TXX Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
