Översikt
Specifikation
ET028002DHU

ET028002DHU Grundläggande information
| Panelmodell | ET028002DHU |
|---|---|
| Panel varumärke | EDT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| ET028002DHU-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
ET028002DHU Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 240(RGB)×320 (QVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 141 PPI |
| Bildförhållande | 3:4 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.060×0.180 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.180×0.180 mm (H×V) |
| Aktivt område | 43.2×57.6 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 50.5×69.6 mm (H×V) |
| Skissdjup | 4.15 mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Embeded (4-wire Resistive) |
ET028002DHU Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K () |
| Respons tid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 75/70/75/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 12 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.341 |
| Vit Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.) |
| Solljus läsbar | N |
ET028002DHU Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 1S4P |
| Lampform | 4 strings |
| Lampspänning | 3.3V (Typ.) |
| Lampans ström | 20mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
ET028002DHU Signalgränssnitt
| Signalkategori | CPU |
|---|---|
| Signalklass | CPU |
| Ingångsspänning för panel | 2.8V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 5.0/10.0mA (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | FPC |
