Översikt
Specifikation
ET028003ADMU

ET028003ADMU Grundläggande information
| Panelmodell | ET028003ADMU |
|---|---|
| Panel varumärke | EDT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| ET028003ADMU-pris | Begär pris och ledtid |
| Alias | - |
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Specifika funktioner |
ET028003ADMU Optiska funktioner
| Alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Specifika funktioner | |
| Luminans (cd / m²) | 350 (Typ.) |
| Visningsvinkel (L / R / U / D) | 70/75/75/55 (Typ.)(CR≥10) |
| Svarstid (ms) | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Visa färger | 262K (6-bit) |
| Vit koordinat | X:0.303; Y:0.325 |
ET028003ADMU Mekaniska egenskaper
| Alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Specifika funktioner | |
| Luminans (cd / m²) | 350 (Typ.) |
| Visningsvinkel (L / R / U / D) | 70/75/75/55 (Typ.)(CR≥10) |
| Svarstid (ms) | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Visa färger | 262K (6-bit) |
| Vit koordinat | X:0.303; Y:0.325 |
| Pixelformat | 240(RGB)×320 [QVGA] |
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.180×0.180 |
| Dot pitch (mm) | 0.060×0.180 |
| Aktivt område (mm) | 43.2(H) × 57.6(V) |
| Bezel Area (mm) | 44.2(H) × 58.6(V) |
| Utskriftsmått (mm) | 50(H) × 69.7(V) |
| Skärmdjup (mm) | 3.0±0.1 mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 3:4 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | TBD |
| Panelöverdrag | - |
| Behandling | - |
ET028003ADMU Elektronik Feature
| Alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Specifika funktioner | |
| Luminans (cd / m²) | 350 (Typ.) |
| Visningsvinkel (L / R / U / D) | 70/75/75/55 (Typ.)(CR≥10) |
| Svarstid (ms) | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Visa färger | 262K (6-bit) |
| Vit koordinat | X:0.303; Y:0.325 |
| Pixelformat | 240(RGB)×320 [QVGA] |
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.180×0.180 |
| Dot pitch (mm) | 0.060×0.180 |
| Aktivt område (mm) | 43.2(H) × 57.6(V) |
| Bezel Area (mm) | 44.2(H) × 58.6(V) |
| Utskriftsmått (mm) | 50(H) × 69.7(V) |
| Skärmdjup (mm) | 3.0±0.1 mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 3:4 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | TBD |
| Panelöverdrag | - |
| Behandling | - |
| Vertikal frekvens | 60Hz |
ET028003ADMU Backlight System
| Alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Specifika funktioner | |
| Luminans (cd / m²) | 350 (Typ.) |
| Visningsvinkel (L / R / U / D) | 70/75/75/55 (Typ.)(CR≥10) |
| Svarstid (ms) | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Visa färger | 262K (6-bit) |
| Vit koordinat | X:0.303; Y:0.325 |
| Pixelformat | 240(RGB)×320 [QVGA] |
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.180×0.180 |
| Dot pitch (mm) | 0.060×0.180 |
| Aktivt område (mm) | 43.2(H) × 57.6(V) |
| Bezel Area (mm) | 44.2(H) × 58.6(V) |
| Utskriftsmått (mm) | 50(H) × 69.7(V) |
| Skärmdjup (mm) | 3.0±0.1 mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 3:4 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | TBD |
| Panelöverdrag | - |
| Behandling | - |
| Vertikal frekvens | 60Hz |
| Placera | - |
| Kvantitet | 1S4P |
| Form | 4 strings |
| Life (timmar) | 30K(Min.) |
| Lamputbyte | - |
| Spänningsmatning | 3.3/4.0V (Typ./Max.) |
| Nuvarande Tillförsel | 20mA (Typ.) |
| Kraft | |
| Bakgrundsljusdrivrutin | No |
ET028003ADMU Signalgränssnitt
| Alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 70 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Specifika funktioner | |
| Luminans (cd / m²) | 350 (Typ.) |
| Visningsvinkel (L / R / U / D) | 70/75/75/55 (Typ.)(CR≥10) |
| Svarstid (ms) | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Visa färger | 262K (6-bit) |
| Vit koordinat | X:0.303; Y:0.325 |
| Pixelformat | 240(RGB)×320 [QVGA] |
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.180×0.180 |
| Dot pitch (mm) | 0.060×0.180 |
| Aktivt område (mm) | 43.2(H) × 57.6(V) |
| Bezel Area (mm) | 44.2(H) × 58.6(V) |
| Utskriftsmått (mm) | 50(H) × 69.7(V) |
| Skärmdjup (mm) | 3.0±0.1 mm |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 3:4 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | TBD |
| Panelöverdrag | - |
| Behandling | - |
| Vertikal frekvens | 60Hz |
| Placera | - |
| Kvantitet | 1 pcs |
| Form | 4 strings |
| Life (timmar) | 30K(Min.) |
| Lamputbyte | - |
| Spänningsmatning | 2.8/2.8V (IOVCC/VCI) |
| Nuvarande Tillförsel | - |
| Kraft | - |
| Bakgrundsljusdrivrutin | No |
| Signal | CPU/RGB/SPI |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Stiftbelopp | 50 pins |
| Konfiguration |
