Översikt
Specifikation
ET028003DMU

ET028003DMU Grundläggande information
| Panelmodell | ET028003DMU |
|---|---|
| Panel varumärke | EDT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| ET028003DMU-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
ET028003DMU Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 240(RGB)×320 (QVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 141 PPI |
| Bildförhållande | 3:4 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.060×0.180 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.180×0.180 mm (H×V) |
| Vikt | TBD |
| Aktivt område | 43.2×57.6 mm (H×V) |
| Bezel Area | 44.2×58.6 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 50×69.2 mm (H×V) |
| Skissdjup | 3.0±0.1 mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Without |
ET028003DMU Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 70/75/75/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 12 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.315; Wy:0.330 |
| Vit Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
ET028003DMU Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|
ET028003DMU Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 1S4P |
| Lampform | 4 strings |
| Lampans livstid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 3.3/4.0V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 20mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
ET028003DMU Signalgränssnitt
| Signalkategori | CPU/RGB/SPI |
|---|---|
| Signalklass | CPU/RGB/SPI |
| Ingångsspänning för panel | 2.8/2.8V (IOVCC/VCI) |
| Gränssnittstyp | FPC |
