Översikt
Specifikation
HSD070IDW1-A10

HSD070IDW1-A10 Grundläggande information
| Panelmodell | HSD070IDW1-A10 |
|---|---|
| Panel varumärke | HannStar |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| HSD070IDW1-A10-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibrationsmotstånd | 2.9G (28.4 m/s²) |
| Anmärkningar | DE/SYNC mode selectable; FPC length 35mm |
HSD070IDW1-A10 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 134 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.064×0.1805 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.192×0.1805 mm (H×V) |
| Vikt | 130g (Typ.) |
| Yta | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 153.6×86.64 mm (H×V) |
| Bezel Area | 156.0×89.04 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 165×104 mm (H×V) |
| Skissdjup | 5.1±0.3 mm |
| Hål och fästen | Without |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
HSD070IDW1-A10 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 200 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC) |
| Respons tid | 5/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Vit Variation | 1.43 (Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
HSD070IDW1-A10 Elektronik Feature
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Total strömförbrukning | 1.68 (Max.) |
| Time Controller (T-CON) | Embedded T-CON |
HSD070IDW1-A10 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 3S7P |
| Lampform | Array |
| Lampans livstid | 20K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 10.5/12.0V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 140mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
HSD070IDW1-A10 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | TTL (1 ch, 6/8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.0/10/15/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
| Ingångsström för panelen | 5.426/24.1/0.128/0.344mA (Typ.)(ICC/IAVDD/IGH/IGL) |
| Spänning för visningssignaler | 0≤VIL≤0.3VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Gränssnittstyp | FPC |
