Översikt
Specifikation
LA065WV1-SD01

LA065WV1-SD01 Grundläggande information
| Panelmodell | LA065WV1-SD01 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 800×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LA065WV1-SD01-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LA065WV1 (SD)(01) |
| Driftstemperatur | -40 ~ 85 °C |
| Förvaringstemperatur | -40 ~ 95 °C |
LA065WV1-SD01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 143 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.059×0.177 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.177×0.177 mm (H×V) |
| Vikt | 155/165g (Typ./Max.) |
| Yta | Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 141.6×84.96 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 158×98.6 mm (H×V) |
| Skissdjup | 11.7 (Max.) mm |
| Hål och fästen | Without |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LA065WV1-SD01 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 925 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (6-bit + Dithering) |
| Respons tid | 30 (Max.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.318; Wy:0.318 |
| Vit Variation | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | Y |
LA065WV1-SD01 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
| Total strömförbrukning | 7.07W (Typ.) |
LA065WV1-SD01 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 8S3P |
| Lampform | 3 strings |
| Lampans livstid | 10K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 21.2/24.5/27.7V (Min./Typ./Max.) |
| Lampans ström | 85/90mA (Typ./Max.) |
| Lampor Strömförbrukning | 6.24W (Typ.) |
| Gränssnittstyp | FPC |
| Lampadrivrutin | No |
LA065WV1-SD01 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 250±75mA |
| Panel strömförbrukning | 0.83W (Typ.) |
| Gränssnittstyp | FPC |
