Översikt
Specifikation
LC190WH1-TLA1

LC190WH1-TLA1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC190WH1-TLA1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,18.5 inch, 1366×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC190WH1-TLA1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC190WH1 (TL)(A1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC190WH1-TLA1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1366(RGB)×768 (WXGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 84 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.100×0.300 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.300×0.300 mm (H×V) |
| Vikt | 1.55/1.65Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 409.8×230.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 413.4×234.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 430.4×254.6 mm (H×V) |
| Skissdjup | 13.5 (Max.) mm |
| Hål och fästen | Side mounting holes (4-M3) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC190WH1-TLA1 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 300 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Respons tid | 1.1/3.9 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/75/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Vit Variation | 1.33 (Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
LC190WH1-TLA1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 13.6W (Typ.) |
LC190WH1-TLA1 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Top and Bottom) |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 2 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampans livstid | 50K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 685/700/860V (Min./Typ./Max.) |
| Lampans ström | 3.0/7.5/8.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 40/60/70KHz (Min./Typ./Max.) |
| Lampans startspänning | 1250/1550V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Lampor Strömförbrukning | 10.5/10.96W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
LC190WH1-TLA1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 5.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 620/715mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 3.10/3.58W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | HRS - KDF71G-30S-1H, Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
