Översikt
Specifikation
LC320DXN-SFR2

LC320DXN-SFR2 Grundläggande information
| Panelmodell | LC320DXN-SFR2 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,31.5 inch, 1366×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC320DXN-SFR2-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC320DXN (SF)(R2) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -25 ~ 65 °C |
LC320DXN-SFR2 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1366×768(RGB) (WXGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Horizontal Stripe |
| Pixel densitet | 49 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.51075×0.17025 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.51075×0.51075 mm (H×V) |
| Vikt | 3.80/4.20Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 10%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 697.685×392.256 mm (H×V) |
| Bezel Area | 705.4×400.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 725.2×424.4 mm (H×V) |
| Skissdjup | 35.0 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC320DXN-SFR2 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 300 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1200 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 68% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 6 (Typ.)(G to G) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Vit Variation | 1.40 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
LC320DXN-SFR2 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 39.3W (Typ.) |
LC320DXN-SFR2 Backlight System
| Lampposition | Direct light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampans livstid | 30K(Min.) (Hours) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | 35.7/39.1W (Typ./Max.) |
LC320DXN-SFR2 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 255/332mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 3.1/4.0W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-X30SSL-HF, Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
