Översikt
Specifikation
LC430EGJ-SHA1

LC430EGJ-SHA1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC430EGJ-SHA1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,43 inch, 3840×2160 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC430EGJ-SHA1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC430EGJ (SH)(A1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC430EGJ-SHA1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 103 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0817×0.2451 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2451×0.2451 mm (H×V) |
| Vikt | 1.50Kgs (Typ.) |
| Yta | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 941.184×529.416 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 953×543 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.40 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC430EGJ-SHA1 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1100 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Respons tid | 6 (Typ.)(G to G) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| transmissivitet | 6.55% (Typ.)(with Polarizer) |
| Solljus läsbar | N |
LC430EGJ-SHA1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|
LC430EGJ-SHA1 Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
LC430EGJ-SHA1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | EPI |
|---|---|
| Signalklass | EPI |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 0.9/1.2A (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 11.0/14.4W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | HRS - TF06L-60S-0.5SH, Pitch:0.5 mm, Pin:60 pins |
