Översikt
Specifikation
LC470DUS-SCM1

LC470DUS-SCM1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC470DUS-SCM1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,47 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC470DUS-SCM1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC470DUS (SC)(M1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC470DUS-SCM1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 46 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1805×0.5415 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.5415×0.5415 mm (H×V) |
| Vikt | 13.0/14.0Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 1039.68×584.82 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1049.0×593.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1096×640 mm (H×V) |
| Skissdjup | 35.5 mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC470DUS-SCM1 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1300 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 1.06B (8-bit + FRC) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 4/4 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.279; Wy:0.292 |
| Vit Variation | 1.30 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
LC470DUS-SCM1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 240Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
LC470DUS-SCM1 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampans livstid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 12.8±0.8V |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
LC470DUS-SCM1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | Mini LVDS |
|---|---|
| Signalklass | Mini LVDS |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 1.01/1.31A (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 12.1/15.8W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | HRS - TF06L-80S-0.5SH, Pitch:0.5 mm, Pin:80 pins |
