Översikt
Specifikation
LC470EUF-SDF3

LC470EUF-SDF3 Grundläggande information
| Panelmodell | LC470EUF-SDF3 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,47 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC470EUF-SDF3-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC470EUF (SD)(F3) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -25 ~ 60 °C |
LC470EUF-SDF3 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 46 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1805×0.5415 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.5415×0.5415 mm (H×V) |
| Aktivt område | 1039.68×584.82 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC470EUF-SDF3 Optiska funktioner
| Visningsläge | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Visar riktning | Symmetry |
| 3D-skärm | |
| Solljus läsbar | N |
LC470EUF-SDF3 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 120Hz |
|---|
LC470EUF-SDF3 Backlight System
| Lamptyp | WLED |
|---|
LC470EUF-SDF3 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Gränssnittstyp | Connector |
