Översikt
Specifikation
LC470EUF-SDP1

LC470EUF-SDP1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC470EUF-SDP1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,47 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC470EUF-SDP1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC470EUF (SD)(P1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Anmärkningar | Surface Luminance, white 3D: 135 cd/m² |
LC470EUF-SDP1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 46 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1805×0.5415 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.5415×0.5415 mm (H×V) |
| Vikt | 12.7/13.4Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 10%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 1039.68×584.82 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1048.6×593.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1078.6×626 mm (H×V) |
| Skissdjup | 22.9 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC470EUF-SDP1 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Respons tid | 5 (Typ.)(G to G); 8 (Typ.)(MPRT) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.279; Wy:0.292 |
| Vit Variation | 1.33 (Max.)(5 points) |
| 3D-skärm | |
| Solljus läsbar | N |
LC470EUF-SDP1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 120Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 90.0W (Typ.) |
LC470EUF-SDP1 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Left and Right) |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampform | 8 strings × 2CN |
| Lampans livstid | 50K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 51.2±4.8V |
| Lampans ström | 100±5mA |
| Lampor Strömförbrukning | 81.9/89.6W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
LC470EUF-SDP1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (4 ch, 8/10-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 670/871mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 8.0/10.5W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
