Översikt
Specifikation
LC470EUH-PFF1

LC470EUH-PFF1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC470EUH-PFF1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,47 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC470EUH-PFF1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC470EUH (PF)(F1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC470EUH-PFF1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 46 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1805×0.5415 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.5415×0.5415 mm (H×V) |
| Aktivt område | 1039.68×584.82 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC470EUH-PFF1 Optiska funktioner
| Visningsläge | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 8 (Typ.)(G to G) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| 3D-skärm | |
| Solljus läsbar | N |
LC470EUH-PFF1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 240Hz (60Hz Input) |
|---|---|
| Total strömförbrukning | 70.8W |
LC470EUH-PFF1 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
LC470EUH-PFF1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | EPI |
|---|---|
| Gränssnittstyp | Connector |
