Översikt
Specifikation
LC470EUJ-FFK1

LC470EUJ-FFK1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC470EUJ-FFK1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,47 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC470EUJ-FFK1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC470EUJ (FF)(K1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC470EUJ-FFK1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 46 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1805×0.5415 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.5415×0.5415 mm (H×V) |
| Vikt | 1.90/2.10Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 1039.68×584.82 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1055.28×603.32 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.5 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC470EUJ-FFK1 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Respons tid | 6 (Typ.)(G to G) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| transmissivitet | 5.68% (Typ.)(with Polarizer) |
| 3D-skärm | |
| Solljus läsbar | N |
LC470EUJ-FFK1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
LC470EUJ-FFK1 Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
LC470EUJ-FFK1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 501/626mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 6.01/8.26W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
