Översikt
Specifikation
LC490EQK-SGK1

LC490EQK-SGK1 Grundläggande information
| Panelmodell | LC490EQK-SGK1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,49 inch, 3840×2160 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC490EQK-SGK1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC490EQK (SG)(K1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC490EQK-SGK1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 90 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.09321×0.27963 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.27963×0.27963 mm (H×V) |
| Vikt | 1.7Kgs (Typ.) |
| Yta | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 1073.78×604 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1082.78×613.3 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.4 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC490EQK-SGK1 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Respons tid | 5 (Typ.)(G to G); 8 (Typ.)(MPRT) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| transmissivitet | 4.5% (Typ.)(with Polarizer) |
| 3D-skärm | |
| Solljus läsbar | N |
LC490EQK-SGK1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 120Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
LC490EQK-SGK1 Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
LC490EQK-SGK1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | V-by-One |
|---|---|
| Signalklass | V-by-One 16 lane |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 0.94/1.22A (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 11.2/14.6W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
