Översikt
Specifikation
LC490EQY-SJA2

LC490EQY-SJA2 Grundläggande information
| Panelmodell | LC490EQY-SJA2 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,49 inch, 3840×2160 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC490EQY-SJA2-pris | Begär pris och ledtid |
| Alias | LC490EQY (SJ)(A2) |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | - |
LC490EQY-SJA2 Mekaniska egenskaper
| Alias | LC490EQY (SJ)(A2) |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Dot pitch (mm) | 0.09321×0.27963 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.27963×0.27963 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 1073.78(H) × 604(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 1085.5(H) × 617.7(V) |
| Djup (mm) | 1.4 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Plattjocklek | - |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | 2.00Kgs (Typ.) |
| Behandling | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H), Reflection 2.0% (Max.) |
LC490EQY-SJA2 Optiska funktioner
| Alias | LC490EQY (SJ)(A2) |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Dot pitch (mm) | 0.09321×0.27963 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.27963×0.27963 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 1073.78(H) × 604(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 1085.5(H) × 617.7(V) |
| Djup (mm) | 1.4 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Plattjocklek | - |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | 2.00Kgs (Typ.) |
| Behandling | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H), Reflection 2.0% (Max.) |
| Luminans (cd / m ^) | 0 |
| Kontrastförhållande | 1100:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) |
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | Symmetry |
| Respons (ms) | 6 (Typ.)(G to G) |
| Vit koordinat | - |
| Visa färger | 1.07B (8-bit + Dithering) |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 6.84% (Typ.)(with Polarizer) |
LC490EQY-SJA2 Signalgränssnitt
| Alias | LC490EQY (SJ)(A2) |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Dot pitch (mm) | 0.09321×0.27963 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.27963×0.27963 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 1073.78(H) × 604(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 1085.5(H) × 617.7(V) |
| Djup (mm) | 1.4 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Plattjocklek | - |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | 2.00Kgs (Typ.) |
| Behandling | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H), Reflection 2.0% (Max.) |
| Luminans (cd / m ^) | 0 |
| Kontrastförhållande | 1100:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) |
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | Symmetry |
| Respons (ms) | 6 (Typ.)(G to G) |
| Vit koordinat | - |
| Visa färger | 1.07B (8-bit + Dithering) |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 6.84% (Typ.)(with Polarizer) |
| Spänningsmatning | 12.0V (Typ.) |
| Nuvarande Tillförsel | 1.25/1.62A (Typ./Max.) |
| Konsumtion | 14.9/19.4W (Typ./Max.) |
| Logisk spänning | - |
| Placera | - |
| Kasta | Pins |
| Kvantitet | Pin Configuration |
LC490EQY-SJA2 Backlight System
| Alias | LC490EQY (SJ)(A2) |
|---|---|
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Vibration | - |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Dot pitch (mm) | 0.09321×0.27963 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.27963×0.27963 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 1073.78(H) × 604(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Utsikt Dim. (Mm) | 1085.5(H) × 617.7(V) |
| Djup (mm) | 1.4 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Plattjocklek | - |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vikt | 2.00Kgs (Typ.) |
| Behandling | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H), Reflection 2.0% (Max.) |
| Luminans (cd / m ^) | 0 |
| Kontrastförhållande | 1100:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) |
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Bästa visa på | Symmetry |
| Respons (ms) | 6 (Typ.)(G to G) |
| Vit koordinat | - |
| Visa färger | 1.07B (8-bit + Dithering) |
| Utomhus Sikt | No |
| transmissivitet | 6.84% (Typ.)(with Polarizer) |
| Spänningsmatning | 12.0V (Typ.) |
| Nuvarande Tillförsel | 1.25/1.62A (Typ./Max.) |
| Konsumtion | 14.9/19.4W (Typ./Max.) |
| Logisk spänning | - |
| Placera | - |
| Kasta | Pins |
| Kvantitet | - |
| Ersättning | - |
| Form | - |
| Livstid | - |
