Översikt
Specifikation
LC600EUD-FEM2

LC600EUD-FEM2 Grundläggande information
| Panelmodell | LC600EUD-FEM2 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,60 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LC600EUD-FEM2-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LC600EUD (FE)(M2) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC600EUD-FEM2 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 36 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.229×0.687 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.687×0.687 mm (H×V) |
| Vikt | 19.5/21.5Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 1319.04×741.96 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1323.0×746.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 1346×769.3 mm (H×V) |
| Skissdjup | 11.9 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LC600EUD-FEM2 Optiska funktioner
| Visningsläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1600 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 5 (Typ.)(G to G); 8 (Typ.)(MPRT) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.279; Wy:0.292 |
| Vit Variation | 1.35 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
LC600EUD-FEM2 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 120Hz+120Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 145.04W (Typ.) |
LC600EUD-FEM2 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampans livstid | 30K(Min.) (Hours) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | 140.0/155.6W (Typ./Max.) |
LC600EUD-FEM2 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (4 ch, 8/10-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 12.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 420/546mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 5.04/6.55W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
