Översikt
Specifikation
LM64P723

LM64P723 Grundläggande information
| Panelmodell | LM64P723 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | FSTN-LCD ,9.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | FSTN-LCD |
| LM64P723-pris | Begär pris och ledtid |
LM64P723 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 640×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | Rectangle |
| Pixel densitet | 84 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.30×0.30 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.30×0.30 mm (H×V) |
| Aktivt område | 191.97×143.97 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LM64P723 Optiska funktioner
| Visningsläge | STN, Transmissive |
|---|---|
| Display Färg | Monochrome () |
| Solljus läsbar | N |
LM64P723 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampform | Straight |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
LM64P723 Signalgränssnitt
| Signalkategori | Parallel Data |
|---|---|
| Signalklass | Parallel Data (4-bit) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | molex - 53261-1510, Pitch:1.25 mm, Pin:15 pins |
