Översikt
Specifikation
LP140WF5-SPB2

LP140WF5-SPB2 Grundläggande information
| Panelmodell | LP140WF5-SPB2 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,14.0 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LP140WF5-SPB2-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LP140WF5 (SP)(B2) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
LP140WF5-SPB2 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 157 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0537×0.1611 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1611×0.1611 mm (H×V) |
| Aktivt område | 309.31×173.99 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
LP140WF5-SPB2 Optiska funktioner
| Visningsläge | AH-IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Kontrastförhållande | 700 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Solljus läsbar | N |
LP140WF5-SPB2 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
LP140WF5-SPB2 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | Embedded (LED Driver) |
LP140WF5-SPB2 Signalgränssnitt
| Signalkategori | eDP |
|---|---|
| Signalklass | eDP (2 Lanes) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Gränssnittsposition | |
| Signalgränssnitt | HRS - KN38-30S-0.5H, Pitch:0.5 mm, Pin:30 pins |
