Översikt
Specifikation
LP140WX1-TLN1

LP140WX1-TLN1 Grundläggande information
| Panelmodell | LP140WX1-TLN1 |
|---|---|
| Panel varumärke | LG.Philips LCD |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,14.0 inch, 1280×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LP140WX1-TLN1-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | LP140WX1 (TL)(N1) |
LP140WX1-TLN1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1280(RGB)×768 (WXGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 106 PPI |
| Bildförhållande | 15:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0795×0.2385 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2385×0.2385 mm (H×V) |
| Aktivt område | 305.28×183.168 mm (H×V) |
| Formstil | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
LP140WX1-TLN1 Optiska funktioner
| Visningsläge | Transmissive |
|---|---|
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Solljus läsbar | N |
LP140WX1-TLN1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|
LP140WX1-TLN1 Backlight System
| Lamptyp | CCFL |
|---|---|
| Lampbelopp | 1 pcs |
LP140WX1-TLN1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 6-bit) |
