Översikt
Specifikation
LQ104V1DG53

LQ104V1DG53 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ104V1DG53 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ104V1DG53-pris | Begär pris och ledtid |
LQ104V1DG53 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 76 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.110×0.330 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.330×0.330 mm (H×V) |
| Aktivt område | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
LQ104V1DG53 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 350 cd/m² (Typ.) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Solljus läsbar | N |
LQ104V1DG53 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 4-bit) |
| Gränssnittstyp | Connector |
