Översikt
Specifikation
LQ121X1LH22

LQ121X1LH22 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ121X1LH22 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 1024×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ121X1LH22-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -25 ~ 60 °C |
LQ121X1LH22 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 105 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.080×0.240 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.240×0.240 mm (H×V) |
| Vikt | 380g (Typ.) |
| Yta | Antiglare, Hard coating (2H), Reflection 5.0% (Max.) |
| Aktivt område | 245.76×184.32 mm (H×V) |
| Bezel Area | 251.0×189.6 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 261×199 mm (H×V) |
| Skissdjup | 5.5 (Max.) mm |
| Hål och fästen | Side mounting holes (4-M2) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LQ121X1LH22 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 160 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 300 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 15/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 45/45/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Vit Variation | 1.45 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
LQ121X1LH22 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
LQ121X1LH22 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Bottom side) |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampans livstid | 10K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 610V (Typ.) |
| Lampans ström | 3.0/6.0/6.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 30/60/70KHz (Min./Typ./Max.) |
| Lampans startspänning | 1500/1500V (Max. Ta=+25℃/0℃) |
| Lampor Strömförbrukning | 3.7W (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
LQ121X1LH22 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 340mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-AB20S-HF06, Pitch:1.0 mm, Pin:20 pins |
