Översikt
Specifikation
LQ123P1JX31

LQ123P1JX31 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ123P1JX31 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | IGZO TFT-LCD ,12.3 inch, 2400×1600 |
| Paneltyp | IGZO TFT-LCD |
| LQ123P1JX31-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -5 ~ 55 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Anmärkningar | eDP1.3 |
LQ123P1JX31 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 2400(RGB)×1600 |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 235 PPI |
| Bildförhållande | 15:10 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Vikt | 273±14g |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (7H) |
| Aktivt område | 259.2×172.8 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 274.12×209.11 mm (H×V) |
| Skissdjup | 3.31±0.2 mm |
| Hål och fästen | Without |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Embeded (Projected Capacitive Touch) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
LQ123P1JX31 Optiska funktioner
| Visningsläge | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 390 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 71% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 33 (Typ.)(Tr+Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Vit Variation | 1.43 (Max.)(13 points) |
| Solljus läsbar | N |
LQ123P1JX31 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
LQ123P1JX31 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 8S8P |
| Lampform | 8 strings |
| Lampans livstid | 15K(Min.) (Hours) |
| Lampspänning | 22.8/24.8V (Typ./Max.) |
| Lampans ström | 18.9mA (Typ.) |
| Lampor Strömförbrukning | 3.5/3.76W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
LQ123P1JX31 Signalgränssnitt
| Signalkategori | eDP |
|---|---|
| Signalklass | eDP (4 Lanes) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 330mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Gränssnittsposition | |
| Signalgränssnitt | I-PEX - 20455-040E-76, Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
