Översikt
Specifikation
LQ125D1JW31

LQ125D1JW31 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ125D1JW31 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | IGZO TFT-LCD ,12.5 inch, 3840×2160 |
| Paneltyp | IGZO TFT-LCD |
| LQ125D1JW31-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | SHP143D |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | DELL DP/N: 0HGMJ6 |
LQ125D1JW31 Mekaniska egenskaper
| Modell alias | SHP143D |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | DELL DP/N: 0HGMJ6 |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.024×0.072 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.072×0.072 mm |
| Aktivt område (W × H) | 276.48×155.52 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 282.08×169.99 mm |
| Skissdjup | 2.05/4.6 (Typ./Max.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 16:9 (W : H) |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 185g (Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 45%) |
| Fixering | Without |
LQ125D1JW31 Optiska funktioner
| Modell alias | SHP143D |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | DELL DP/N: 0HGMJ6 |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.024×0.072 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.072×0.072 mm |
| Aktivt område (W × H) | 276.48×155.52 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 282.08×169.99 mm |
| Skissdjup | 2.05/4.6 (Typ./Max.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 16:9 (W : H) |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 185g (Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 45%) |
| Fixering | Without |
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 96% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.2M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
LQ125D1JW31 Elektronik Feature
| Modell alias | SHP143D |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | DELL DP/N: 0HGMJ6 |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.024×0.072 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.072×0.072 mm |
| Aktivt område (W × H) | 276.48×155.52 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 282.08×169.99 mm |
| Skissdjup | 2.05/4.6 (Typ./Max.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 16:9 (W : H) |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 185g (Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 45%) |
| Fixering | Without |
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 96% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.2M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
LQ125D1JW31 Signalgränssnitt
| Modell alias | SHP143D |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | DELL DP/N: 0HGMJ6 |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.024×0.072 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.072×0.072 mm |
| Aktivt område (W × H) | 276.48×155.52 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 282.08×169.99 mm |
| Skissdjup | 2.05/4.6 (Typ./Max.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 16:9 (W : H) |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 185g (Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 45%) |
| Fixering | Without |
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 96% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.2M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Aktuell ingång | 570/630mA (Typ./Max.) |
| Spänningsinmatning | 3.3V (Typ.) |
| Konsumtion | 1.88/2.08W (Typ./Max.) |
| Placera | |
| Gränssnitt | eDP (4 Lanes) |
| Belopp | 1 pcs |
| Pin Pitch | 0.4 mm |
| Pins | 40 pins |
| Pin-uppgift |
LQ125D1JW31 Backlight System
| Modell alias | SHP143D |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | DELL DP/N: 0HGMJ6 |
| Upplösning | 3840(RGB)×2160, UHD |
| Pixel arrangemang | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.024×0.072 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.072×0.072 mm |
| Aktivt område (W × H) | 276.48×155.52 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 282.08×169.99 mm |
| Skissdjup | 2.05/4.6 (Typ./Max.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 16:9 (W : H) |
| Orientering | Landscape type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 185g (Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 45%) |
| Fixering | Without |
| ljusstyrka | 400 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 96% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.2M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Aktuell ingång | 342/387mA (Typ./Max.) |
| Spänningsinmatning | 5.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.) |
| Konsumtion | 4.1/4.64W (Typ./Max.) |
| Placera | - |
| Gränssnitt | eDP (4 Lanes) |
| Belopp | - |
| Pin Pitch | 0.4 mm |
| Pins | 40 pins |
| Pin-uppgift | |
| Form | - |
| Life (timmar) | 15K(Min.) |
| Ersättning | - |
| WLED-drivrutin | With LED Driver |
