Översikt
Specifikation
LQ12S01

LQ12S01 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ12S01 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,12.1 inch, 800×600 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ12S01-pris | Begär pris och ledtid |
LQ12S01 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×600 (SVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 82 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1025×0.3075 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.3075×0.3075 mm (H×V) |
| Aktivt område | 246×184.5 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
LQ12S01 Optiska funktioner
| Solljus läsbar | N |
|---|
LQ12S01 Backlight System
| Lampa kan bytas ut | Replaceable |
|---|---|
| Lampa RFU-modell | LQ0B180 |
