Översikt
Specifikation
LQ9D167

LQ9D167 Grundläggande information
| Panelmodell | LQ9D167 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| LQ9D167-pris | Begär pris och ledtid |
LQ9D167 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 94 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.089×0.270 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.267×0.270 mm (H×V) |
| Aktivt område | 170.88×129.6 mm (H×V) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
LQ9D167 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Display Färg | 4096 (4-bit) |
| Solljus läsbar | N |
LQ9D167 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
LQ9D167 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | Parallel RGB (1 ch, 4-bit) |
| Gränssnittstyp | Connector |
