Översikt
Specifikation
LS050T3SX08

LS050T3SX08 Grundläggande information
| Panelmodell | LS050T3SX08 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | CG-Kisel ,5.0 inch, 1080×1920 |
| Paneltyp | CG-Kisel |
| LS050T3SX08-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 85 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 85 °C |
LS050T3SX08 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1080(RGB)×1920 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 443 PPI |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0191×0.0573 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.0573×0.0573 mm (H×V) |
| Vikt | 32.0g (Typ.) |
| Aktivt område | 61.884×110.016 mm (H×V) |
| Bezel Area | 62.684×110.816 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 68.45×135.85 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.07 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Embeded (Projected Capacitive Touch) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
LS050T3SX08 Optiska funktioner
| Visningsläge | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 460 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 900 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 78% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 15/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Max.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit Variation | 1.25/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
LS050T3SX08 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Förare IC | COG Built-in R63311 |
LS050T3SX08 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 6S2P |
| Lampform | 2 strings |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
LS050T3SX08 Signalgränssnitt
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklass | MIPI (4 data lanes) |
| Ingångsspänning för panel | 1.8/5.6/-5.6V (Typ.)(IOVDD/VSP/VSN) |
| Panel strömförbrukning | 230/400mW (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | Panasonic - AXE650124, Pitch:0.4 mm, Pin:50 pins |
