Översikt
Specifikation
LS052T3SX05

LS052T3SX05 Grundläggande information
| Panelmodell | LS052T3SX05 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | CG-Kisel ,5.2 inch, 1080×1920 |
| Paneltyp | CG-Kisel |
| LS052T3SX05-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -40 ~ 85 °C |
| Anmärkningar | Sensor On Lens, for Sony |
LS052T3SX05 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1080(RGB)×1920 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 427 PPI |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0198×0.0594 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.0594×0.0594 mm (H×V) |
| Vikt | 37g (Typ.) |
| Aktivt område | 64.152×114.048 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 69.15×144.25 mm (H×V) |
| Skissdjup | 2.09 (Typ.) mm |
| Landskap eller Porträtt | Portrait type |
| Pekskärmen | Embeded (Projected Capacitive Touch) |
| Panelöverdrag | With Cover Lens |
LS052T3SX05 Optiska funktioner
| Visningsläge | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 90% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 15/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Max.)(CR≥100) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | Symmetry |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.305; Wy:0.320 |
| Vit Variation | 1.25/1.43 (Typ./Max.)(25 points) |
| Solljus läsbar | N |
LS052T3SX05 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Förare IC | COG Built-in R63311, NT35596 |
LS052T3SX05 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 6S2P |
| Lampform | 2 strings |
| Lampans ström | 20mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | No |
LS052T3SX05 Signalgränssnitt
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklass | MIPI (4 data lanes) |
| Ingångsspänning för panel | 1.8/5.6/-5.6V (Typ.)(VDDI/VSP/VSN) |
| Panel strömförbrukning | 150/220mW (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | SMK - CPB0340-0154E, Pitch:0.4 mm, Pin:40 pins |
