Översikt
Specifikation
LS055D1SX02

LS055D1SX02 Grundläggande information
| Panelmodell | LS055D1SX02 |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | CG-Kisel ,5.5 inch, 2160×3840 |
| Paneltyp | CG-Kisel |
| LS055D1SX02-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | - |
| Drifttemp. | -20 ~ 60 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner |
LS055D1SX02 Mekaniska egenskaper
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 60 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 2160(RG/BR/GB)×3840 [UHD] |
| Dot pitch | 0.01575×0.03150 mm (H×V) |
| Konfiguration | Rainbow-RGB |
| Pixel Pitch | 0.0315×0.0315 mm (H×V) |
| Visningsområde | 68.04×120.96 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | - |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
LS055D1SX02 Optiska funktioner
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 60 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 2160(RG/BR/GB)×3840 [UHD] |
| Dot pitch | 0.01575×0.03150 mm (H×V) |
| Konfiguration | Rainbow-RGB |
| Pixel Pitch | 0.0315×0.0315 mm (H×V) |
| Visningsområde | 68.04×120.96 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | - |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥100) |
| Optiskt läge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 32 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.286; Wy:0.299 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 130% sRGB |
| Enhetlighet | - |
LS055D1SX02 Elektronik Feature
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 60 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 2160(RG/BR/GB)×3840 [UHD] |
| Dot pitch | 0.01575×0.03150 mm (H×V) |
| Konfiguration | Rainbow-RGB |
| Pixel Pitch | 0.0315×0.0315 mm (H×V) |
| Visningsområde | 68.04×120.96 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | - |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥100) |
| Optiskt läge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 32 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.286; Wy:0.299 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 130% sRGB |
| Enhetlighet | - |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| D-IC-detalj | COG Built-in NT35950 |
LS055D1SX02 Backlight System
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 60 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 2160(RG/BR/GB)×3840 [UHD] |
| Dot pitch | 0.01575×0.03150 mm (H×V) |
| Konfiguration | Rainbow-RGB |
| Pixel Pitch | 0.0315×0.0315 mm (H×V) |
| Visningsområde | 68.04×120.96 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | - |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥100) |
| Optiskt läge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 32 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.286; Wy:0.299 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 130% sRGB |
| Enhetlighet | - |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| D-IC-detalj | COG Built-in NT35950 |
| Lampform | 3 strings |
| Lamptyp | WLED |
| Livstid | - |
| Ersättning | - |
| Belopp | 6S3P |
| Placera | - |
| Spänningsinmatning | Current Input |
| Lampdrivrutin | No |
LS055D1SX02 Signalgränssnitt
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | -20 ~ 60 °C |
| Lagringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Pixelformat | 2160(RG/BR/GB)×3840 [UHD] |
| Dot pitch | 0.01575×0.03150 mm (H×V) |
| Konfiguration | |
| Pixel Pitch | 0.0315×0.0315 mm (H×V) |
| Visningsområde | 68.04×120.96 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Bildförhållande | 9:16 (H:V) |
| Formstil | - |
| Beröringspunkter | - |
| TP-signal | I²C |
| TP Controller | With touch controller |
| Pekskärm | PCAP |
| ljusstyrka | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥100) |
| Optiskt läge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 32 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| kromaticitet | Wx:0.286; Wy:0.299 |
| Färgnummer | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 130% sRGB |
| Enhetlighet | - |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| D-IC-detalj | COG Built-in NT35950 |
| Lampform | 3 strings |
| Lamptyp | WLED |
| Livstid | - |
| Ersättning | - |
| Belopp | 1 pcs |
| Placera | - |
| Spänningsinmatning | Current Input |
| Lampdrivrutin | No |
| Pin Pitch | |
| Pins | 60 pins |
| Signal Systerm | MIPI (2 ch, 4 data lanes) |
