Översikt
Specifikation
LS055D1SX05(G)

LS055D1SX05(G) Grundläggande information
| Panelmodell | LS055D1SX05(G) |
|---|---|
| Panel varumärke | SHARP |
| descrition | CG-Kisel ,5.5 inch, 2160×3840 |
| Paneltyp | CG-Kisel |
| LS055D1SX05(G)-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | with pixel rendering |
LS055D1SX05(G) Mekaniska egenskaper
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | with pixel rendering |
| Upplösning | 2160(RG/BR/GB)×3840, UHD |
| Pixel arrangemang | Rainbow-RGB |
| Dot pitch (W × H) | 0.01575×0.03150 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.0315×0.0315 mm |
| Aktivt område (W × H) | 68.04×120.96 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 69.84×128.76 mm |
| Skissdjup | 1.24 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 9:16 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 17.0g (Typ.) |
| Yta | - |
LS055D1SX05(G) Optiska funktioner
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | with pixel rendering |
| Upplösning | 2160(RG/BR/GB)×3840, UHD |
| Pixel arrangemang | Rainbow-RGB |
| Dot pitch (W × H) | 0.01575×0.03150 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.0315×0.0315 mm |
| Aktivt område (W × H) | 68.04×120.96 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 69.84×128.76 mm |
| Skissdjup | 1.24 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 9:16 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 17.0g (Typ.) |
| Yta | - |
| ljusstyrka | 530 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 90% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.7M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.285; Wy:0.315 |
LS055D1SX05(G) Elektronik Feature
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | with pixel rendering |
| Upplösning | 2160(RG/BR/GB)×3840, UHD |
| Pixel arrangemang | Rainbow-RGB |
| Dot pitch (W × H) | 0.01575×0.03150 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.0315×0.0315 mm |
| Aktivt område (W × H) | 68.04×120.96 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 69.84×128.76 mm |
| Skissdjup | 1.24 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 9:16 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 17.0g (Typ.) |
| Yta | - |
| ljusstyrka | 530 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 90% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.7M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.285; Wy:0.315 |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| D-IC-detalj | COG Built-in NT35950 |
LS055D1SX05(G) Signalgränssnitt
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | with pixel rendering |
| Upplösning | 2160(RG/BR/GB)×3840, UHD |
| Pixel arrangemang | Rainbow-RGB |
| Dot pitch (W × H) | 0.01575×0.03150 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.0315×0.0315 mm |
| Aktivt område (W × H) | 68.04×120.96 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 69.84×128.76 mm |
| Skissdjup | 1.24 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 9:16 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 17.0g (Typ.) |
| Yta | - |
| ljusstyrka | 530 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 90% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.7M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.285; Wy:0.315 |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| D-IC-detalj | COG Built-in NT35950 |
| Aktuell ingång | - |
| Spänningsinmatning | 1.36/1.85/5.8/-5.6V (Typ.)(DVDD/VDD/VSP/VSN) |
| Konsumtion | 696/839mW (Typ./Max.) |
| Placera | - |
| Gränssnitt | MIPI (2 ch, 4 data lanes) |
| Belopp | 1 pcs |
| Pin Pitch | |
| Pins | 60 pins |
| Pin-uppgift |
LS055D1SX05(G) Backlight System
| Modell alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Vibrationsmotstånd | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | with pixel rendering |
| Upplösning | 2160(RG/BR/GB)×3840, UHD |
| Pixel arrangemang | Rainbow-RGB |
| Dot pitch (W × H) | 0.01575×0.03150 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.0315×0.0315 mm |
| Aktivt område (W × H) | 68.04×120.96 mm |
| Bezel Area (W × H) | - |
| Utskriftsmått (W × H) | 69.84×128.76 mm |
| Skissdjup | 1.24 (Typ.) mm |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Bildförhållande | 9:16 (W : H) |
| Orientering | Portrait type |
| Formstil | - |
| Panelöverdrag | - |
| Vikt | 17.0g (Typ.) |
| Yta | - |
| ljusstyrka | 530 cd/m² (Typ.) |
| Driftläge | New Mode2, Normally Black, Transmissive |
| Kontrastförhållande | 1200:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 90% NTSC (CIE1931) |
| Färgbelopp | 16.7M (8-bit) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.285; Wy:0.315 |
| Ramhastighet | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| D-IC-detalj | COG Built-in NT35950 |
| Aktuell ingång | - |
| Spänningsinmatning | 1.36/1.85/5.8/-5.6V (Typ.)(DVDD/VDD/VSP/VSN) |
| Konsumtion | 696/839mW (Typ./Max.) |
| Placera | - |
| Gränssnitt | MIPI (2 ch, 4 data lanes) |
| Belopp | 6S3P |
| Pin Pitch | |
| Pins | 60 pins |
| Pin-uppgift | |
| Form | 3 strings |
| Life (timmar) | - |
| Ersättning | - |
| WLED-drivrutin | No |
