Översikt
Specifikation
M236H3-L05

M236H3-L05 Grundläggande information
| Panelmodell | M236H3-L05 |
|---|---|
| Panel varumärke | CHIMEI INNOLUX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,23.6 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| M236H3-L05-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
M236H3-L05 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 93 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0905×0.2715 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2715×0.2715 mm (H×V) |
| Vikt | 2.45/2.50Kgs (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 521.28×293.22 mm (H×V) |
| Bezel Area | 525.22×297.22 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 544.8×320.5 mm (H×V) |
| Skissdjup | 13.11±0.5 mm |
| Hål och fästen | Side mounting holes (4-M3) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
M236H3-L05 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 300 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 16.7M (8-bit) |
| Respons tid | 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Vit Variation | 1.42 (Max.)(9 points) |
| 3D-skärm | |
| Solljus läsbar | N |
M236H3-L05 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 120Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 27.4W (Max.) |
M236H3-L05 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Bottom side) |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampbelopp | 12S6P |
| Lampform | 6 strings |
| Lampans livstid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampa kan bytas ut | No |
| Lampspänning | 34/38.4/42V (Min./Typ./Max.) |
| Lampans ström | 60/75mA (Typ./Max.) |
| Lampor Strömförbrukning | 13.82/18.9W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Gränssnittsposition | |
| Lampadrivrutin | No |
M236H3-L05 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (4 ch, 8-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 5.0V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 1.22/1.70A (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 6.1/8.5W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Gränssnittsposition | |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-R51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
