Översikt
Specifikation
N150X1-L02

N150X1-L02 Grundläggande information
| Panelmodell | N150X1-L02 |
|---|---|
| Panel varumärke | CMO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| N150X1-L02-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
N150X1-L02 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 85 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.099×0.297 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.297×0.297 mm (H×V) |
| Vikt | 590/605g (Typ./Max.) |
| Yta | Antiglare (Haze 40%), Hard coating (2H), Reflection 1.8% (Max.) |
| Aktivt område | 304.1×228.1 mm (H×V) |
| Bezel Area | 307.8×231.6 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 317.3×242 mm (H×V) |
| Skissdjup | 6.7±0.3 mm |
| Formstil | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Hål och fästen | Side mounting holes (8-M2) on left, right bezel |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
N150X1-L02 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 200 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 250 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 6.0/17.0 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Vit Variation | 1.43 (Max.)(5 points) |
| Solljus läsbar | N |
N150X1-L02 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
N150X1-L02 Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampans livstid | 15K(Typ.) (Hours) |
| Lampspänning | 680±68V |
| Lampans ström | 2.0/6.0/6.5mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 60±20KHz |
| Lampans startspänning | 1150/1500V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Lampor Strömförbrukning | 4.08W (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
N150X1-L02 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 600mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | JAE - FI-SEB20P-HF10, Pitch:1.25 mm, Pin:20 pins |
