Översikt
Specifikation
N156HGA-EBB

N156HGA-EBB Grundläggande information
| Panelmodell | N156HGA-EBB |
|---|---|
| Panel varumärke | INNOLUX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,15.6 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| N156HGA-EBB-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 60 °C |
N156HGA-EBB Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 141 PPI |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.05975×0.17925 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.17925×0.17925 mm (H×V) |
| Vikt | 345/360g (Typ./Max.) |
| Yta | Glare (Haze 0%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 344.16×193.59 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 359.5×206.5 mm (H×V) |
| Skissdjup | 3.01/3.2 (Typ./Max.) mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (8 pcs) on up, down slugs |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
N156HGA-EBB Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 600 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 46% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 3/8 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Vit Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Solljus läsbar | N |
N156HGA-EBB Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | No |
| Total strömförbrukning | 3.84W (Typ.) |
N156HGA-EBB Backlight System
| Lampposition | Edge light type |
|---|---|
| Lamptyp | WLED |
| Lampans livstid | 15K(Min.) (Hours) |
| Gränssnittstyp | Included in panel signal interface |
| Lampadrivrutin | 3.14W (Max.) |
N156HGA-EBB Signalgränssnitt
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklass | MIPI (2 data lanes) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 175/197mA (Typ./Max.) |
| Panel strömförbrukning | 0.7W (Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Gränssnittsposition | |
| Signalgränssnitt | I-PEX - 20455-030E-12, Pitch:0.5 mm, Pin:30 pins |
