Översikt
Specifikation
P430HVN04.0

P430HVN04.0 Grundläggande information
| Panelmodell | P430HVN04.0 |
|---|---|
| Panel varumärke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,43 inch, 1920×1080 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| P430HVN04.0-pris | Begär pris och ledtid |
| Modell alias | - |
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | Bezel Width: 8.9mm |
P430HVN04.0 Mekaniska egenskaper
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | Bezel Width: 8.9mm |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Dot pitch | 0.16335×0.49005 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.49005×0.49005 mm (H×V) |
| Visningsområde | 940.896×529.254 mm (H×V) |
| Skiss Dim. | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape / Portrait |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | - |
| Yta | Antiglare (Haze 44%) |
P430HVN04.0 Optiska funktioner
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | Bezel Width: 8.9mm |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Dot pitch | 0.16335×0.49005 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.49005×0.49005 mm (H×V) |
| Visningsområde | 940.896×529.254 mm (H×V) |
| Skiss Dim. | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape / Portrait |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | - |
| Yta | Antiglare (Haze 44%) |
| ljusstyrka | 700 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 3000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| kromaticitet | Wx:0.280; Wy:0.290 |
| Färgnummer | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.33 (Max.)(9 points) |
| Utomhus Sikt | Sunlight Readable |
| transmittans | - |
P430HVN04.0 Elektronik Feature
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | Bezel Width: 8.9mm |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Dot pitch | 0.16335×0.49005 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.49005×0.49005 mm (H×V) |
| Visningsområde | 940.896×529.254 mm (H×V) |
| Skiss Dim. | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape / Portrait |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | - |
| Yta | Antiglare (Haze 44%) |
| ljusstyrka | 700 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 3000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| kromaticitet | Wx:0.280; Wy:0.290 |
| Färgnummer | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.33 (Max.)(9 points) |
| Utomhus Sikt | Sunlight Readable |
| transmittans | - |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
P430HVN04.0 Backlight System
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | Bezel Width: 8.9mm |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Dot pitch | 0.16335×0.49005 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.49005×0.49005 mm (H×V) |
| Visningsområde | 940.896×529.254 mm (H×V) |
| Skiss Dim. | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape / Portrait |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | - |
| Yta | Antiglare (Haze 44%) |
| ljusstyrka | 700 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 3000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| kromaticitet | Wx:0.280; Wy:0.290 |
| Färgnummer | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.33 (Max.)(9 points) |
| Utomhus Sikt | Sunlight Readable |
| transmittans | - |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Lamptyp | WLED |
| Belopp | - |
| Livstid | - |
| Ersättning | - |
| Lampform | - |
| Placera | Edge light type |
P430HVN04.0 Signalgränssnitt
| Modell alias | - |
|---|---|
| Drifttemp. | 0 ~ 50 °C |
| Lagringstemperatur. | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Betyg | - |
| Specifika funktioner | |
| Anmärkningar | Bezel Width: 8.9mm |
| Pixelformat | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Dot pitch | 0.16335×0.49005 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.49005×0.49005 mm (H×V) |
| Visningsområde | 940.896×529.254 mm (H×V) |
| Skiss Dim. | - |
| Formfaktor | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape / Portrait |
| Bildförhållande | 16:9 (H:V) |
| Formstil | - |
| Vikt | - |
| Yta | Antiglare (Haze 44%) |
| ljusstyrka | 700 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 3000:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Visningsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Optiskt läge | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Visar riktning | Symmetry |
| Respons tid | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| kromaticitet | Wx:0.280; Wy:0.290 |
| Färgnummer | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Enhetlighet | 1.33 (Max.)(9 points) |
| Utomhus Sikt | Sunlight Readable |
| transmittans | - |
| Ramfrekvens | 60Hz |
| Omvänd scanning | No |
| Lamptyp | WLED |
| Belopp | - |
| Livstid | - |
| Ersättning | - |
| Lampform | - |
| Placera |
