Översikt
Specifikation
PD104SM1
PD104SM1 Grundläggande information
| Panelmodell | PD104SM1 |
|---|---|
| Panel varumärke | PVI |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 800×600 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| PD104SM1-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Förvaringstemperatur | -30 ~ 70 °C |
PD104SM1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×600 (SVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 96 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.088×0.264 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.264×0.264 mm (H×V) |
| Vikt | 288±15g |
| Yta | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 215.0×162.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 236×176.9 mm (H×V) |
| Skissdjup | 5.6±0.3 mm |
| Hål och fästen | Face mounting holes (4-Φ2.5, 2-R1.25) |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
PD104SM1 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 230 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastförhållande | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Respons tid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visar riktning | 6 o'clock |
| Vit färgkromaticitet | Wx:0.311; Wy:0.330 |
| Vit Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Solljus läsbar | N |
PD104SM1 Elektronik Feature
| Omvänd scanning | No |
|---|
PD104SM1 Backlight System
| Lampposition | Edge light type (Top side) |
|---|---|
| Lamptyp | CCFL |
| Lampbelopp | 1 pcs |
| Lampform | Straight |
| Lampspänning | 520±52V |
| Lampans ström | 3.0/5.5/7.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampfrekvens | 40/60/80KHz (Min./Typ./Max.) |
| Lampans startspänning | 890V (Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Lampadrivrutin | No |
PD104SM1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklass | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3V (Typ.) |
| Ingångsström för panelen | 260/380mA (Typ.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | HRS - DF19K-20P-1H(56), Pitch:1.0 mm, Pin:20 pins |
