Översikt
Specifikation
PD104SX1
PD104SX1 Grundläggande information
| Panelmodell | PD104SX1 |
|---|---|
| Panel varumärke | PVI |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 800×600 |
| Paneltyp | a-Si TFT-LCD |
| PD104SX1-pris | Begär pris och ledtid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 60 °C |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 70 °C |
PD104SX1 Mekaniska egenskaper
| Punktlösning | 800(RGB)×600 (SVGA) |
|---|---|
| Pixelkonfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel densitet | 96 PPI |
| Bildförhållande | 4:3 (H:V) |
| Formfaktor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.088×0.264 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.264×0.264 mm (H×V) |
| Vikt | 164±10g |
| Yta | Antiglare |
| Aktivt område | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 219.5×166.6 mm (H×V) |
| Skissdjup | 1.9±0.1 mm |
| Landskap eller Porträtt | Landscape type |
| Pekskärmen | Without |
PD104SX1 Optiska funktioner
| Visningsläge | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| ljusstyrka | 0 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Färg | 262K (6-bit) |
| Respons tid | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visningsvinkel | 45/45/15/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| transmissivitet | 8.2% (Typ.)(with Polarizer) |
| Solljus läsbar | N |
PD104SX1 Elektronik Feature
| Vertikal frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvänd scanning | Yes (U/D, L/R) |
| Time Controller (T-CON) | Need external T-CON |
PD104SX1 Backlight System
| Lamptyp | No B/L |
|---|
PD104SX1 Signalgränssnitt
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklass | TTL (2 ch, 6-bit) |
| Ingångsspänning för panel | 3.3/10.0/21.0/-6.0/-10.0V (Typ.)(VCC/VLC/VGH/VDL/VEE) |
| Ingångsström för panelen | 4.0/37.1/0.23/0.02/1.15mA (Typ.)(ICC/ILC/IGH/IDL/IEE) |
| Panel strömförbrukning | 0.6/0.9W (Typ./Max.) |
| Gränssnittstyp | Connector |
| Signalgränssnitt | IRISO - IMSA-9637S-30Y905, Pitch:0.5 mm, Pin:30 pins |
